Ödüllü Satranç Sorusu – 2

Soruda hata çıktığı için bu yarışma iptal edildi.

 

Yarışma Hakkında Bilgilendirme – Lütfen Dikkatli Okuyun

  1. Bu sorudaki amaç, en iyi hamleleri bulmak değil. Hamle legalse (tahta üstünde oynanması mümkünse) yeterlidir. Örneğin bir hamle bir taşın boşta kalmasına neden olabilir; bu tür sorularda genellikle olur da.
  2. Yarışma başlangıç zamanı: 12.03.2018 21:00 (UTC+3 Türkiye yerel saatiyle)
    Yarışma bitiş zamanı: 13.03.2018 21:00 (UTC+3 Türkiye yerel saatiyle)
  3. Yanıtlarınızı bu sayfanın altında yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız hemen görünür olmayacak; sadece site yönetimi tarafından görülebilecek. Yarışma süresi dolduktan sonra yorumlar onaylanarak, herkesin okuyabilmesi sağlanacak.
  4. Sorunun iki farklı çözüm yolu var. Yanıtında, yolların ikisinden birini doğru olarak veren yarışmacının yanıtı doğru kabul edilecek.
  5. Yarışma sonunda, doğru yanıt veren ilk 10 kişi, Satranç Okulu‘ndan istediği bir eğitim videosunu indirme olanağı elde edecek. İletişim Facecook grubumuz üstünden de sürdürülebileceği için, henüz üye değilseniz, lütfen Facebook’ta TurkChess 1954 grubuna üye olun.

Soru: Satranç taşlarını başlangıç konumuna dizin. Beyaz ve siyah yedişer hamle yaptıktan sonra (yani sıra, sekizinci hamlesini yapmak üzere beyaza geçmişken) aşağıdaki konumu elde edebilir misiniz?
Not: Sadece yedi hamle için çözüm arıyoruz. Altı değil, sekiz değil.

Başarılar dileriz.

Paylaşım